Pevske revije, tekmovanja

Oba pevska zbora se udeležujeta vsakoletne območne revije otroških in mladinskih pevskih zborov občin Šentjur in Dobje, ki je sprva potekala v Šentjurju, zadnja leta pa v večnamenski dvorani PŠ Blagovna.
Leta 2001 je bil mladinski zbor prvič predlagan za nastop na regijskem tekmovanju, ki pa se ga zaradi istočasnega gostovanja na Češkem ni udeležil.

2001 smo potovali na Češko

Ponosni smo, da smo si na reviji 2015  spet pripeli “nominacijo” za regijsko tekmovanje, ki bo čez dve leti.

Ko si je sicer maloštevilni otroški pevski zbor aprila 2013 že drugo leto zapored s prepričljivim nastopom na reviji pripel možnost sodelovanja na regijskem tekmovanju, smo zbrali pogum in se prijavili.

bili smo srebrni v Laškem
srebrni v Laškem

Kljub pomanjkanju vaj zaradi odsotnosti pevcev petošolcev, ki so tik pred tekmovanjem preživeli ves teden v šoli v naravi, nam je nastop na 5. regijskem tekmovanju Od Celja do Koroške lepo uspel. Dosegli smo 71,7 točk in osvojili srebrno priznanje, za kar smo bili nagrajeni tudi z občinskim priznanjem.

petošolci so se razveselili občinskega priznanja

ob_priznanje-300x242