Nastopi v letu 2015/2016

• Pevsko sezono smo zaključili s prepevanjem slovenske in šolske himne na praznovanju 50-letnice šole v Gorici pri Slivnici v četrtek, 23. junija 2016, ob 18. uri v Kulturnem domu v Gorici pri Slivnici.
    Slika 1 od 59 Slika 48 od 59
  • Vsredo, 25. maja 2016, sta OPZ in MlMPZ zapela Golobovo Pustite nam ta svet na zaključku Bralne značke z Malim princem.
    bralna1
  • V petek, 20. maja 2016, smo ob 19. uri v kulturni dom v Gorici pri Slivnici izvedli 31. letni koncert pevskih zborov in mladih glasbenikov, na katerem smo zapeli vseh 5 uglasbenih predlogov za novo šolsko himno.
  • V torek, 26. 4. 2016, smo zapeli na proslavi ob dnevu boja proti okupatorju in 1. maju. DSC04855 DSC04854
  • V četrtek, 14. 4. 2016, smo nastopili na območni reviji pevskih zborov Mi smo pomlad na Blagovni.
  • MPZ je v sredo, 6. 4. 2016, izvedel intenzivne pevske vaje.
  • V torek, 22. marca 2016, smo spet razveselili mamice in ostale obiskovalce prireditve Šopek sreče z ubranim petjem OPZ in MlMPZ. Skupaj sta zapela dve Adamičevi pesmi: Glej fantka in Grgoraš, kam krevljaš?, dvoglasno ljudsko Jaz pa vrtec bom kopala in nagajivo Polžek leze v ogledi. vsi nastopajoči pa so zapeli Bitenčevo Mamica.
  • V četrtek, 4. februarja 2016, je MPZ v počastitev kulturnega praznika na proslavi zapel Zdravljico, Živeti v miru in Viva la musica.
    DSC04073
  • V četrtek, 24. decembra 2015, so vsi trije zbori zapeli na proslavi ob dnevu samostojnosti. S pesmijo in harmoniko, ki jo je igral Denis Pevec, so poskusili priklicati tudi pravo zimo. Jim je uspelo?
    DSC03447
  • V četrtek, 17. decembra 2015, je komorna zasedba zapela in zaigrala na Sokijeva podarjena glasbila v Špitalu za Prijatle v Celju in Marku Soršaku Sokiju pomagala zbirati sredstva za naslednjo šolo.
  • V sredo, 16. decembra 2015, smo v Ljubljani na TV v novoletni oddaji Male sive celice posneli himno Malih sivih celic.
  • V petek, 6. novembra 2015, je MPZ nastopil na Jesenskem večeru domače glasbe v spomin Alojza Jevšnika v kulturnem domu v Gorici pri Slivnici. Z ljudsko Vsi su venci veili in ponarodelo Kje so moje rožice, ki sta jo s kitarama spremljali Maja Mesarec in Nika Pungeršek,  smo poželi lep aplavz.
  • Zapeli smo tudi ob dvigu zastave kulturne šolekulturna_šola
  • V petek, 23. oktobra 2015, so na prireditvi ob Dnevu reformacije in Dnevu spomina na mrtve nastopili vsi trije pevski zbori: OPZ in MlMPZ sta s klarinetom  in kitaro spremljala Sebastjan Robič in Sara Žafran in oba zbora sta ganila s svojim ubranim upevanjem. Mlajšemu MPZ je uspelo celo dvoglasje v pesmi Pravo prijateljstvo. MPZ pa se je predstavil s troglasno Svi su venci veili in ponarodelo Kje so moje rožice, ki sta jo spremljali s kitaro Maja Mesarec in Nika Pungeršek. Kitara, ki nam jo je podaril Soki, je tako postala nepogrešljiva pri vajah in nastopih.
    Šestošolci so uspešno prestali “ognjeni krst”, temu pa bo kmalu sledil še tradicionalni pevski krst.
    DSC02911 DSC02915 DSC02924 DSC02927 DSC02928 DSC02930
  • V četrtek, 17. septembra, so ob 16. uri pevci MPZ s pesmijo, ki ji je zborovodkinja priredila besedilo, pozdravili tekmovalce v predtekmovanju Malih sivih celic, ki ga je gostila naša šola. Poslušalci so pohvalili “našo himno”.
    msc
  • V torek, 29. septembra 2015, so osmošolci iz MPZ zapeli himno pred medobčinskim tekmovanjem v krosu, ki ga je organizirala naša šola.