Leja, Karin in Veronika na koncertu v počastitev 90-letnice skladatelja Jakoba Ježa

19. in 20. oktobra 2018 so se tri pevke našega MPZ Leja Planko, Karin Kristan in Veronika Planko udeležile intenzivnih pevskih vaj projektnega zbora kulturnih šol savinjske regije, ki so potekale v Celju pod vodstvom zborovodkinje Katje Gruber in dveh korepetitorjev Sandre Feketija in Davida Preložnika. Glavni pobudnik in organizator je bil ravnatelj GCC gospod Gregor Deleja, ki je po koncertu požel veliko pohval navdušenih poslušalcev, staršev pevcev in zborovodij, saj je omogočil mladim pevcem izjemno glasbeno izkušnjo.

80-članski pevski zbor se je naučil tri pesmi skladatelja Jakoba Ježa in jih zapel na koncertu  v četrtek, 8. novembra 2018, v Narodnem domu v Celju. Ježeve pesmi so prepevali tudi srednješolski pevski zbori in komorne skupine, ki delujejo v Celju in OPZ OŠ Nazarje dirigentke Katje Gruber, kar pomeni, da je slavljencu prepevalo okoli 300 pevcev. Med njimi smo z velikim veseljem in ponosom prepoznali tudi pevke, ki so pred leti prepevale v našem MPZ: Majo Mesarec, Brino Gorza, sestri Mašo in Tjašo Pinter.

Jih najdete tudi vi? Oglejte si galerijo.