Ognjeni krst novih pevcev

V petek, 28. 10. 2016, so novi pevci vseh treh zborov doživeli svoj “ognjeni” krst – prvi nastop z zborom pred sošolci in učiteljicami ter učiteljem v počastitev praznikov dneva reformacije in dneva spomina na mrtve.
Drugošolci so s tretješolci zapeli v OPZ in zasijali kot sonček, o katerem so prepevali v pesmi Sijaj, sijaj, sončece.
V Mojčini pesmi, ki jo je s klarinetom popestril Sebastjan Robič, se je OPZ-ju pridružil še Mlajši mladinski zbor četrtošolcev in petošolcev. Z MPZ pa so slednji zapeli tudi Tri planike, ki je ganila poslušalce tudi zaradi odlične spremljave citrark Veronike Planko in Sare Žafran. Sara je s kitaro spremljala MPZ v Mežkovi pesmi Julija.
Vsem pevcem pa so na koncu pritegnili učenci in učiteljice z ravnateljico, ki je odločila, da vsako šolsko proslavo zaključimo s svojo novo šolsko himno. Da  je zazvenela res udarno, je zasluga Brine Gorza, Nike Pungeršek, Sare Žafran, ki so z igrale na metalofon in ksilofona, Anej Tanšek pa je udarjal pravi ritem na cajon.